Polat ONAT : YENİ TANIŞMALARIN ZENGİNLİĞİ ve NİTELİKLİ KİTAPLARIN SEVİNCİ

Ange Yayınları imgesiyle tanışmam ilk olarak Sedat Sezgin sayesinde oldu. Kendisi uzun yıllardır beğendiğim, ilgimi çeken bir kalemdir. Sedat Sezgin gibi güçlü ve sıradışı bir yazarın kitabına yer veren, yayıncılığın bu yeni markası hemen dikkatimi çekmişti. İnterneti açtım, angeyayınları.com sitesine göz attım. Selvet Demircan, Selahattin Gider, Kemal Tolga, Yusuf Çelik gibi saygın yazarların kıymetli eserleriyle karşılaştım. Ange Yayınlarının logosunun yeşili ve kanatlı g’si aklımda sağlam biçimde yer etmişti.

            “İnanılmaz Zaman Yolculukları” dosyamın hazırlıklarını tamamlayınca mail vasıtasıyla Ange’nin kapısını çaldım. Başvurumu yaptım. Cevap gecikmedi. Elif Doruk Budak samimi ve nezih bir yaklaşımla dosyamla ilgilendiklerini belirtti. Bu vesileyle Elif Hanım hakkında kısa bir araştırma yaptım. Kendisinin “Anlamlandıramadığım Özneler” ve “Kanatlarım Yok Benim” adlı eserlere sahip olduğunu öğrenince memnun oldum. Ange Yayınları gibi genç ve dinamik bir markanın genel yayın yönetmeninin, edebiyatın içinden gelmesini önemli bir avantaj olarak değerlendirdim.

            İlerleyen süreçte Ahmet Budak ile tanıştım. Her zaman pozitif bir enerji yansıtan telefondaki sesi, benim için önemli ve değerliydi. Ahmet Bey’in başarılı ve son derece profesyonel yayıncılık kariyeri, işin erbapları arasında zaten bilinen bir hakikatti. Elif Hanım ve Ahmet Bey’in hep dürüst yaklaşımları ve tecrübe dolu anlayışları barizdi. Bu olgu onların, ufuk sahibi olduklarını vurguluyordu. Yayıncılığı kısa süreli bir hobi mahiyetinde değil, ciddi hedeflerle yürütecekleri bir tutku statüsünde gördüklerini ispatlıyordu.

            Sonrasında Canan Budak, Cafer Arslan ve H. Serra Toplu gibi alanlarında uzman isimler, dosyam üzerinde itinayla ve dikkatle çalıştılar. Editörel katkılar ve öneriler sunuldu, kapak hazırlandı, mizanpaj tamamlandı, dosya son okumadan geçti. Ange Yayınlarının tüm ekibi, dosyamın kitaplaşması sürecinde önemli katkılarını esirgemeyerek titizlikle çalıştılar, emeklerini esirgemediler.

            Kitabım elime ulaştığında son derece kaliteli baskısı ve cildiyle, kusursuz işçiliğiyle oldukça içime sindi. Ben de Ange Yayınlarının yazar kadrosunda yer almanın sevincini ve heyecanını taşıyorum. Hep daha iyiye… Birlikte daha güzele doğru…

                         Polat Onat