Elif Doruk: ‘Yazdıkça çoğalır, çoğaldıkça yazarsınız’

Yazma heyecanı taşıyan genç kalemlere, okurlarla buluşma şansı veren Ange Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Elif Doruk;
“Yazar olmanın ilk temeli, iyi bir okur olmaktan gelir”
diyerek yayıncılık hayatını anlattı.

Yazma serüvenine başladığı günden bu yana yolculuğunu anlatan, “Anlamlandıramadığım Özneler” ve “Kanatlarım Yok Benim” kitaplarının yazarı Doruk, yazı yazmanın kendisine nasıl iyi geldiğini ise “Yazan olmak, yüreğimdekileri akıtıyor olmak bu hayatın bana en iyi gelen yanıdır diyebilirim”
sözleriyle özetliyor.

Elif Doruk; keyifle yaptığımız röportajımızda “Doğru cümleler kurabilmek, oluşumu sağlayabilmenin ilk yolu; çok okumaktır. Yazarlık içinizde volkan patlaması ile ortaya çıkar, o lavlar cümlelerinizdir. Akıtmazsanız sizi yakar. Yazdıkça çoğalıp, çoğaldıkça yazacaksınız. Yazan olmak, yüreğimdekileri akıtıyor olmak bu hayatın bana en iyi gelen yanıdır diyebilirim. Bir nevi hayata tutunma sebebim yani. Hepimiz hayatın bir yerlerinden yaralanıyoruz. Duygular hep aynı aslında ama ifade edemiyoruz çoğu zaman. Mucizemiz sevgimiz, sevgimiz ise asıl kimliğimiz!” diye konuştu.

RÖPORTAJ: Rukiye Ay

  • Yayınevi işletmecisi ve bir yazar olarak yeni yazarlara önerileriniz ne olur?

Yazar olmanın ilk temeli iyi bir okur olmaktan gelir. Duygularını, kurgularını en iyi ifade edebilenler en iyi okurlardır çünkü. Doğru cümleler kurabilmek, oluşumu sağlayabilmenin ilk yolu; çok okumaktır. Yazarlık içinizde volkan patlaması ile ortaya çıkar, o lavlar cümlelerinizdir. Akıtmazsanız sizi yakar. Her insanda oluşmayan bu kutsal volkan sizde var ve siz bunu anlamışsanız sakın yenilmeyin hiçbir şeye, yazın, durmadan, bıkmadan. Ve aldığınız eleştirilerin kimler tarafından yapıldığına dikkat edin. Bu konunun ehli olan insanların önerilerini dikkate alın. Yazdıkça, çoğalıp, çoğaldıkça yazacaksınız. Vazgeçmeyin.

Röportajın tamamı için:
https://sariyergazetesi.com/roportaj/elif-doruk-yazdikca-cogalir-cogaldikca-yazarsiniz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir